Feltöltés alatt.

Nemzetközi Karitász

A Katolikus Karitász - Caritas Hungarica a Caritas Internationalis (Róma) tagja, amely 162 katolikus fejlesztési segélyezéssel foglalkozó és szociális szolgáltatást nyújtó szervezetet fog össze a világ hét régiójában. Európában 48 karitász szervezet működik együtt 44 országban a brüsszeli Caritas Europa keretében.

Katolikus Karitász - Országos Központ honlapja

Országos Központ - Ügyfélszolgálat

1111 Budapest, Bartók Béla út 30.
Telefon: +36-1/372-0910
E-mail: office@caritas.org.hu
Bankszámla: Raiffeisen Bank 12011148-00124534-00100008
IBAN HU17 120 111 480012 4534 0010008
SWIFT: UBRTHUHB

Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyei Karitász honlapja

Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye Karitász Szervezete

Kalocsa Főegyházmegyei Katolikus Karitász
6300 Kalocsa, Szentháromság tér 1.
Tel.: +36-78/462-166
Vezető: Szántó Ambrus igazgató
e-mail: kalocaritas.kalocsai@gmail.com
honlap: https://www.kalocsakaritasz.hu/

Mélykúti Szent Joachim és Szent Erzsébet Egyházközségek honlapja

Római Katolikus Plébánia

6449 Mélykút, Petőfi tér 15.

Plébános:

Bolvári János érseki tanácsos, kerületi esperes

Káplán: Szécsényi Attila

Telefon/fax: +36-77-460-125

Mobil: +36-30/84-99-102

Sürgős esetben: +36-30/373-9347

E-mail: melykutplebania@gmail.com

Irodai ügyelet: hétfőtől-péntekig 8-12 óráig

Fogadalomtétel

2016. január 8-án, a Szent Joachim templomban hálaadó szentmisén ünnepeltük csoportunk megalakulásának 24. évfordulóját, valamint fogadalomtétellel és fogadalom megújítással köteleztük el magunkat Isten és embertársaink további szolgálatára.

Fogadalomtétel

FOGADALMI IMA

Irántad való szeretetből, Isteni üdvözítő és kegyelmi támogatásodban bízva, a Karitász és utcaapostoli szolgálat tagjaként a mai naptól az embertársaimért végzett munkában a Te szolgálatodnak szentelem magam.

Ezt a munkát olyan feladatnak tartom, amit Te bíztál rám, és szívem mélyéből hálát adok Neked, amiért arra méltattál, hogy szereteted eszköze lehetek. Erősen elhatározom, hogy munkámat egészen a Te szándékod, valamint szentjeid példája szerint fogom végezni, és az önmagamról való őszinte lemondásban kizárólag a Te dicsőségedet keresem. Nehézségtől és fáradtságtól nem riadok vissza, sikertelenség el nem tántoríthat, siker tőled el nem távolíthat. Erősen elhatározom, hogy a szociális munkában is mindig nyugodtságra és higgadtságra, alázatra, és türelemre, hűségre és állhatatosságra törekszem.

Szeretett Üdvözítőm, áldd meg elhatározásomat és vésd mélyen a szívembe. Végy el önmagamtól és tölts be engem Magaddal és Szentlelkeddel. Ámen.

"Nem adhatsz lángot a gyertyának úgy, hogy annak fénye

a te arcodat is ne ragyogja be!"  Böjte Csaba

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el